alper bardakçı işletme analizi işletme koçluğu başarı öyküleriALPER BARDAKÇI
CVS ÇAVUŞOĞLU AYAKKABICILIK

“ Aile şirketimizi, başında ben olmazsam yönetilemez sanıyordum... ”

CVS Çavuşoğlu Ayakkabıcılık, İstanbul Gedikpaşa'da 1974 yılından beri toptan ayakkabıcılık yapan bir aile şirketidir. Sektörün en önde gelen firmalarından olup, 2007 yılında kurdukları www.ayakkabipazari.com, Türkiye'de online toptan ayakkabı satışı sektörüne öncülük ederek önemli bir ilki gerçekleştirmiştir.

Şirketin yönetim kurulu başkanı ve kurucusunun oğlu olan Genel Müdür Alper Bardakçı, Özgür Kaşifler'den koçluk almaya başlamasının başlıca sebeplerini şöyle özetliyor: "Aile ilişkilerinin işe olan etkileri, işlerin ben başında olmadan yürüyememesi, özel hayatıma vakit bulamamam, her şeyin bana sorulması, plansızlık ve önümüzü görememe, finansal kontrolde zorlanma.

Alper Bey Özgür Kaşif Koçu Serap Hanım'la Ocak 2015'ten beri çalışmakta. Aile şirketlerinde uyumsuzluk getiren etkenlerle başa çıkmak için güç kazandığını, finansal olarak artık tam kontrol sağladığını, plan yapmayı, hedef koyup ulaşmayı ve daha birçok şeyi öğrendiğini belirtiyor.

alper bardakçı ayakkabı pazarıEn önemli hedefi olan, şirketini bilgi ekonomisiyle uyumlu olacak şekilde dönüştürme ve kendisi sürekli başında olmasa da iyi işleyen bir operasyona sahip olma vizyonunu adım adım gerçekleştirmeye başlamış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir